Гадяцька кредитна спілка «Надія» має велику історичну спадщину. Перший кредитний кооператив  України виник саме у Гадячі. Тут були громадські сіножаті, що їх здавали в оренду. У 1869 році за це було зібрано 1492 рублі. Тоді було вирішено створити громадську касу – Гадяцьке ощадно-позичкове товариство, до якого записались 28 ремісників і купців. Середня позика, яка видавалась, становила 27 рублів. За ці гроші можна було відкрити пристойний бізнес.

      Про успішну діяльність гадяцької кредитівки свідчить хоча б те, що вона проіснувала до 1919 року. Повторно кредитна спілка була створена у 1998 році.

    У 2006 році в результаті протистояння між спостережною радою і бувшим правлінням спілки виник публічний конфлікт, в який було втягнуто членів кредитної спілки.

   Проаналізувавши ситуацію, що склалася, Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України своїм розпорядженням відсторонила керівництво спілки від управління фінансовою установою і призначила тимчасову адміністрацію, яка здійснювала функції виконавчого і наглядового органів управління.

     Основні завдання тимчасової адміністрації полягали в організації виконання спілкою зобов’язань перед її учасниками та контролю за виконанням членами кредитівки зобов’язань перед спілкою; усуненні порушень законодавства про фінансові послуги  та ліквідації існуючих кризових явищ.

      Дієву допомогу у здійсненні адміністрацією своїх повноважень надали Канадська Програма Зміцнення Кредитних Спілок, Полтавська Асоціація кредитних спілок «Полтавська кооперативна ліга» 

    У 2006 році була досягнута домовленість між Канадською Програмою зміцнення кредитних спілок України та Державним регулятором про спільний пілотний проект щодо введення у кредитних спілках тимчасової адміністрації з метою відновлення їх фінансової стабільності. Тимчасова адміністрація, призначена регулятором та Полтавською обласною асоціацією кредитних спілок, вважала, що основною проблемою кредитної спілки «Надія» є відсутність бухгалтерського обліку та фінансової звітності. Була впевненість в тому, що якщо змінити керівництво кредитної спілки та відновити бухгалтерський облік, та маючи солідний кредитний портфель, кредитна спілка стане фінансово стабільною установою.  

       Велике значення для розвитку та забезпечення фінансової стабільності спілки було надання їй міжнародного гранту. Відповідно до Договору з Канадською Програмою зміцнення кредитних спілок в Україні наша установа отримала технічну допомогу для поповнення капіталу.  

      В даний час кредитна спілка працює стабільно, постійно нарощує об’єми надання фінансових послуг своїм членам, чітко виконує свої зобов’язання перед вкладниками, скарг від членів спілки немає.

       Завдяки спільним зусиллям органів управління налагоджено нормальні взаємовідносини з членами спілки, регулярно проводяться загальні збори, на яких обговорюються актуальні питання діяльності фінансової установи.

        Головним та пріоритетним завданням кредитної спілки, було і є не тільки нарощування, а й покращення якості кредитного портфеля. Це дало змогу звести до мінімуму поточну заборгованість, що в свою чергу забезпечило прибутковість та виконання всіх нормативних показників діяльності установи.

 

Для отримання детальної інформації про роботу кредитної спілки та її дозвільні документи, натисніть на зображення:

 

    

Кредитна спілка «Надія» є членом Всеукраїнської асоціації кредитних спілок.

Веб сайт: www.vaks.org.ua 

Діяльність кредитної спілки регулюється Національним Банком України.  

Веб сторінка НБУ: https://bank.gov.ua

Комплексна інформаційна система Національного банку Україниhttps://kis.bank.gov.ua